YAĞ YAKICI BITKI ÇAYI

Sağlık açısından bitki çaylarına daha fazla yer vermeliyiz. Yaz geliyor. Güneşin gökyüzünde kendini göstermesi ve havaların ısınması ile birlikte biraz spor, az dikkatli yemek ve yanında enfes bitki çaylarından da ekleyerek mükemmel sonuçlar çıkarabiliriz. Spor olarak akşam yemeklerinden 1 saat sonra, en az yarım saatlik tempolu bir yürüyüş yada yürüyüş yapamıyorsanız en azından plates veya sıkılaştırıcı egzersiz yapılması faydalı olacaktır. Evet havalar ısındı dedik, bikinilerin içine girmek istiyoruz. Hepimizi bir telaş aldı değil mi ? Bikinilerin ve yazlık ince kıyafetlerin içinde muhteşem görünmek istiyoruz. Derdimiz hep aynı. Peki fazlalıklardan, ödemlerden kurtulmaya ne dersiniz. Yanına birazda hareket eklersek sanırım kilo kaybı ve sıkılaşma daha hızlı olur. Öyleyse tarife geçelim.

Bitki lebiderya
Bitki çayı

Öncelikle malzemeleri verelim;
1 litre içme suyu
1 adet limon
1 adet yeşil elma
1 adet portakal
1 adet çubuk tarçın
7-8 adet çekilmemiş tane karabiber
5 adet karanfil
2 dilim zencefil ince para büyüklüğünde olabilir.
Malzemeler yağ yakmak için çok güzel bence . Zencefil hem ödem atıcı genç baharat özelliği ile yağ yakıcıdır.
Yapılışına geçelim isterseniz;
Öncelikle meyvaları kabuklu olarak dilim yapın . Bir demlik içine alın, sonra üzerine kalan tüm malzemeyi ekleyin. En son suyu ilave edip 15 dk kadar kaynatın. Çayımız hazır bile. İster sıcak ister ılık olarak içebilirsiniz.
Bu çayın kullanım şekli yemeklerden yarım saat veya 1 saat kadar önce olursa daha az yemenizi sağlar . Ayrıca gecede içerseniz uyurken de vücut yağ yakmaya devam eder. 15 gün kullanıp sonra 1 hafta ara verip sonra tekrar devam edin. Kürler halinde uygulayanlar daha etkili sonuç alıyor. Yemeklerimizde de yaz geldiğine göre özellikle akşamları daha hafif yiyecekler seçelim. Fakat her gün mutlaka protein alımımıza dikkat edelim ve özellikle süt tok tuttuğu için ve kalsiyum dengemiz açısından mutlaka 1 bardak tüketmeye bakalım. Günlük beslenmemizde ; Keten tohumu, zerdeçal,tarçın, zencefil, karabiber, kırmızı biber, bol yeşillik ve günde en az 2,5 lt su mutlaka olmalıdır. Afiyet olsun.

YAĞ YAKICI BITKI ÇAYI” için 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir