Sizi Önemsiyor mu?

Acaba onunla olur mu? Doğru insan mı? İlişkiler hayatımızda büyük öneme sahiptir. Hergün sosyal mecralarda paylaşımlar yapıyoruz ve insanların bizi takip etmesini sağlıyoruz. Hayatınızda gerçekten önemsediğiniz insanın, sevdiğiniz kişinin, hayatınızda olan varlığın sizi önemseyip önemsemediğini mi merak ediyorsunuz? İşte size cevabı;

Onunla Mutluluk

Hayatındaki öncelik Sıralamasında Ön Sıralardaysanız
Size bunu hissettiriyordur muhtemelen. Her daim mutlu olmanız için çabalıyor, telefonda dahi olsa sizi eğlendirmeye , güldürmeye çalışıyor, açıkça söylemesede hayatında önceliğiniz olduğunu hissettiriyorsa, sizi önemsiyor demektedir.

Sık Sık Sesinizi Duymak İstiyorsa
Sizi sebepli sebepsiz arayıp, nasıl olduğunuzu mu soruyor? Rahatsız olmayın, aklındasınız demekki. Bu sizin sesinizi duymak istediğini gösterir. Yani değer veriyordur size. İyisiyle kötüsüyle yanınızda olacaktır.

Sık Sık Fikir mi İstiyor ?
Değer veriyor, önemsiyor, sizin hoşunuza gideni yapmaya çalışıyor yada onu onayladığınızı bilmek istiyor. Mutlaka kulak verin ve fikrinizi söylemeye çalışın. Son kararı vermeden önce sizden de fikir almak, onaylanmak istiyorsa, sizi ve ne düşündüğünüzü önemsiyor demektir.

Size Karşı Açık ve Şeffaf mı?
Bu harika bir haber. Demekki saklayacak hiç birşeyi yok!! Şüphelendiğiniz için değil, aslında yanınızda hissetmek içindir size verdiği ufak tüyolar. Yemeğe çıktığı arkadaşlarını, toplantı saatini gayet rahat bir şekilde hesap verir gibi hissetmeden, kendisi konu arasında söyler. İşte tam şeffaflıkta budur.

Hep Yanınızda, Her Daim Sizinle mi?
Fiziken yanınızda olmasından bahsetmiyorum. Zor anlarınızda sürekli sizi arayıp nasıl olduğunuzu soruyorsa, sıkıntınızın an ve an ne durumda olduğunun takibindeyse, ağlarken omuz veriyorsa, o size gerçekten değer veriyor demektir. Çoğu kişi ilk sorun gördüğünde arkasına bakmadan kaçar. o yanınızdadır her daim, kötü gününde ve iyisinde güzelinde. O zaman doğru insandır. Elini bırakmayın.

Birlikte mi Hareket Ediyorsunuz?
Yapılacaklar ile ilgili, gidilecek yerler, gelecek planları, hayaller, umutlar hepsine birlikte mi karar veriyorsunuz? Yaz tatili planlarken tek başına mı karar verir , yoksa birlikte mi? Tutulacak evin mevkisi? Çocuğun gideceği okul hangisi olmalı? Öyleyse sizinle olmayı hakediyordur. Güzel anları beraber planlamaktan daha güzeli var mı ?

Sizinle Sohbet Etmekten Hoşlanır mı?
Sizi dinlemek ona zevk veriyorsa, günlük hayattan çok rahatlıkla sıkılmadan bahsedebiliyorsanız, konuşurken duygularını ifade edebiliyorsa, kendini rahat hissediyorsa, sizin yanınızda olmak istiyordur.

Dürüstlük En Önemlisi
Her şartta doğruyu söylemelidir. Kızacağınızı bilsede, kendisini olumsuz etkileyecek bir durumda bile kalsa, size yalan söylemiyorsa, sorunuza soruyla karşılık vermek değil, açık ve net cevaplar veriyorsa, onun kıymetlisi sizsinizdir.

Zamanı Birlikte Geçirmek İçin Uğraşıyor mu?
Zor da olsa, kısa da olsa, fedakarlık yapması gerekse de sizinle zaman geçirmek için fırsatlar mı yaratıyor. Bu çabası boşa değil, aynı şeyleri sizinde yapmanız lazım. Bu kişi sizi önemsiyor.

Arkadaşlarınızı Nasıl buluyor?
Sizin seçtikleriniz, arkadaşlarınız, çevreniz hakkında ne düşünüyor. Eleştirmek yerine o da sizinle olmayı tercih ediyorsa bu güzel haber.

Kendi Çevresine Bahsediyor mu?
Birisine değer veriyorsa insan, onu çevresiyle eşiyle dostuyla tanıştırmak, sevdiklerine, ailesine , en yakın arkadaşına anlatmak ister. O da onun hayatını ailesini sevdiklerini görsün ister.

Özür Dilemek bir Erdemdir
Hata yaptığında yada hata yaptığınızda özür diliyor musunuz? İlişkinizin devamı için belki de en önemli altın kurallardan biri de budur. Merhametli ve vicdanlı insanlar hatalarını affettirmeyi ya da hata affetmeyi bilirler.

Gelecek Planları Yapıyor musunuz?
Sizi gerçekten seviyor. Sizinle bir gelecek planlıyorsa, havada beraber hallederizler , bu da şahane olurlar mı uçuşuyor? Mükemmel bir ilişkinin ortasına düştünüz demektir.

Unutmayalım ki ; Mutlu bir çift olmak birlikte hareket edip, karşılıklı empati kurmaktan geçer.

Sevgiyle kalın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir